"گرگان امروز" یک ساله شد

اگر اغراق نباشد و حمل بر خودستایی نگردد تنها آرزوی برآورده شدن رؤیای آبادشهر گرگان بود که نگارنده را به نگاشتن در این عرصه واداشت که البته شاید این قلم فرسایی ها در قیاس با آنچه که توسط صاحبان علم و اندیشه ی این دیار تاکنون ارائه شده سیاه مشقی بیش نباشد اما گام نهادن در مسیر مدینه ی فاضله ای که آرزوی همه ی ماست و امید به داشتن شهری که دوست داریم چون نگین شهرهای شمال کشور بدرخشد و شوکت و عظمت استراباد تاریخی در سده های نه چندان دور را بار دیگر از نو زنده سازد سبب و علت اصلی تولد "گرگان امروز" بود.

دغدغه ها و نگرانی های متعدد برای توسعه گرگان، نگارنده را برآن داشت که دست به قلم برده تا به سهم خود گامی کوچک برای توسعه و آبادانی این خاک پاک بردارد و داشته ها و یافته های هر چند ناچیز را با زبان و بیانی الکن مسطور نماید. در این مدت همواره اهتمام بر آن بوده که به دور از تعصبات کورکورانه و در حد توان بر پایه ی استدلالات علمی، بایدها و نبایدهای توسعه گرگان در حوزه های گوناگون مطرح شود تا بلکه در جایی به کار آید و گره ای از کلاف سردرگم مشکلات این دیار تاریخی گشوده شود.  

اینکه این قسم نوشتن ها تا چه زمانی تداوم خواهد یافت برای نگارنده نیز مجهول است و مشخص نیست که راقم سطور تا کجا قادر به ادامه ی این مسیر است اما قدر مسلم آنکه نوشتن و قلم زدن برای این شهر و دیار بسیار لذت بخش است و حلاوت آن وصف ناپذیر.

 

 

وبلاگ؛ رسانه ای فراگیر

در جامعه ای که جامعه شناسان آن را جامعه توده وار می نامند اگر وبلاگ را بتوان چون رسانه ای دانست که به وسیله ی آن دریچه ای در دنیای مجازی به روی مخاطبین بسیار گشوده می شود فعالیت وبلاگ نویسی را نیز می توان نوعی از فعالیت رسانه ای دانست که قادر است نقش پررنگی را در فرآیند توسعه ایفا نماید مشروط برآنکه ادراک مناسبی از رسانه و مفاهیم وابسته بدان در اذهان بهره وران این عرصه نضج یابد؛ از نگاه نگارنده فعالیت رسانه ای عملی مقدس است که نباید با اهداف و مقاصد و مطامع شخصی آلوده شود و با اندیشه های التقاطی درهم آمیزد که اگر چنین شود مرگ ابدی آن رسانه رقم خواهد خورد.

 

 

گرگان نیازمند فضای رسانه ای پویا و سالم

بدون شک تا رسیدن به سرمنزل مقصود راهی دراز در پیش است و گرگان ما به شدت نیازمند رسانه هایی پویا، مبتکر، فعال، سالم و گرگاندوست است؛ رسانه هایی که ضمن پاسداشت ارزشها و هنجارهای کشور و نظام، مجدانه در مسیر توسعه و آبادانی گرگان عزیز گام بردارند چرا که شهرمان در مسیر توسعه اندکی تنها به نظر می رسد؛ فی المثل اکنون میراث تاریخی استراباد در معرض خطر است ای کاش آن همت والایی که برای ثبت جهانی برج قابوس به کار گرفته شد ذره ای از آن برای احیای بافت تاریخی گرگان صرف می شد؛ در حوزه ی آموزش عالی متأسفانه شأن و جایگاه مرکز استان از یاد برده شد؛ در بخش ترانزیت و راه و ترابری اتفاقات ناخوشایندی رخ داد که آخرین نمونه اش قصه ی پرغصه راه آهن بود؛ در بخشهای صنعت و گردشگری قوانینی به اجرا گذارده شد که به اعتقاد کارشناسان در دراز مدت اثرات نامناسبی را در توسعه مرکز استان برجای خواهد گذارد که شرح آن پیش از این به تفصیل بیان شد؛ گرگان تاریخی با وجود آنکه بخش عمده ای از جمعیت استان را در خود جای داده آنگونه که باید در تصمیمات کلان دیده نمی شود؛ افزایش غیرمتعارف جمعیت و تبعات نامطلوب آن همچون رشد برنامه ریزی نشده سکونتگاههای پیرامون شهر و ناهنجاری کالبدی، پایین آمدن سرانه های عمومی، افزایش آسیب های اجتماعی و ... به شدت شهرستان مستعد گرگان را آزار می دهد.

 

 

ای کاش . . .

ای کاش توسعه ی گرگان به فصل مشترک دغدغه های اهل قلم و اندیشمندان و مردمان این دیار مبدل شود

ای کاش با کنار گذاردن خودبرتر بینی ها و منیت ها با قدرتی دوچندان به بزرگراه توسعه ورود پیدا نماییم

 ای کاش بتوان هر چه سریعتر به نقطه ی تلاقی عشق و ایمان و گذشت و تلاش برای توسعه و آبادانی این دیار دست یافت.

و ای کاش بار دیگر تجلی ایمان به سخن گوهر بار "حُبُّ الوَطن مِن الایمان" را به نظاره بنشینیم.

/ 28 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید علیرضا رئیسی

سلام به شما جناب آقای مهندس ارشاد فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ماه رحمت و آمرزش و بهار قرآن بر شما مبارک امید هست در این ماه پر برکت به ساختن خود به معنی واقعی کلمه بپردازیم و از ریا و چاپلوسی و نفاق و .... خود را رها سازیم و با یکدیگر مهربان و دوستی باشیم که باید همراه باشیم و کمک هم .بیائیم برای یکبار هم که شده از قلب خود به درگاه خداوند دست نیاز دراز کرده و از آن محبوب لایتناهی بخواهیم که دست ما را بگیرد و به ما در این راه یعنی خودسازی کمک فرماید. ان شاء الله التماس دعا کوچک همه شما عزیزان سید علیرضا رئیسی به معنی واقعی کلمه

دیاری از جنس بهشت

گفتم: خدایا از همه دلگیرم، گفت: حتی از من؟ گفتم: خدایا دلم را ربودند، گفت: پیش از من؟ گفتم: خدایا چقدر دوری، گفت: تو یا من؟ گفتم: خدایا تنهاترینم، گفت: پس من؟ گفتم: خدایا کمک خواستم، گفت: از غیر من؟ گفتم: خدایا دوستت دارم، گفت: بیش از من؟ کوله‌بارم بر دوش، سفری باید رفت، سفری بی‌همراه، گم شدن تا ته تنهایی محض، یار تنهایی من با من گفت: هر کجا لرزیدی، از سفرترسیدی، تو بگو، از ته دل، من خدا را دارم ... شاید این چند سحر فرصت آخر باشد که به مقصد برسیم!

دیاری از جنس بهشت

گفتم: خدایا از همه دلگیرم، گفت: حتی از من؟ گفتم: خدایا دلم را ربودند، گفت: پیش از من؟ گفتم: خدایا چقدر دوری، گفت: تو یا من؟ گفتم: خدایا تنهاترینم، گفت: پس من؟ گفتم: خدایا کمک خواستم، گفت: از غیر من؟ گفتم: خدایا دوستت دارم، گفت: بیش از من؟ کوله‌بارم بر دوش، سفری باید رفت، سفری بی‌همراه، گم شدن تا ته تنهایی محض، یار تنهایی من با من گفت: هر کجا لرزیدی، از سفرترسیدی، تو بگو، از ته دل، من خدا را دارم ... شاید این چند سحر فرصت آخر باشد که به مقصد برسیم!

پایگاه خبری سبد نیوز (www.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.com)

ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی پایگاه خبری سبد نیوز پس از ماه ها تحقیقات آکادمیک و میدانی به این نتیجه رسید که تنها در سه حوزه فرهنگ و هنر ، اقتصاد و فن آوری اطلاعات اخبار و رویدادهای گوناگون را از ده ها خبرگزاری ، روزنامه ها، سایت ، شبکه های ماهواره ای و... جمع آوری کند و در بخش ها و زیر مجموعه های تخصصی در اختیار علاقمندان بگذارد. چناچه شما نیز همچون هزاران کاربر دیگر دغدغه هایی از جنس هنری ، اقتصادی و یا آی تی دارید با ما همراه شوید و در صورت تمایل می توانید آخرین اخبار این پایگاه را در سایت و یا وبلاگ خود داشته باشید، کد اخبار سبد نیوز را از آدرس زیر در وبلاگ خود کپی کنید: http://w‌w‌w‌.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.c‌o‌m/links.php با تشکر پایگاه خبری سبد نیوز w‌w‌w‌.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.‌c‌o‌m i‌n‌f‌o‌@‌s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s‌.‌c‌o‌m

آقابزرگ

با سلام بر احسان عزیز: بدون اغراق در این یک ساله از جمله وبلاگهایی که هر وقت آمدم چیزی به معلوماتم اضافه کرده وبلاگ شما بود. امیدوارم که همیشه پایا و مانا باشید. تبریک هر چند دیر مرا پذیرا باشید.[گل]

گرگان سبر

تبریک میگم من برای اولین بار وارد وبلاگتون شدم مظالبتون جالب بود

گرگان سبر

تبریک میگم من برای اولین بار وارد وبلاگتون شدم مظالبتون جالب بود