حضور چشمگیر گردشگران نوروزی در گرگان

برآوردهای صورت گرفته در اسفند  89 از حضور بیش از 4 میلیون مسافر نوروزی در استان حکایت داشت که این رقم تاکنون محقق شده و روزهای آغازین سال نو با حضور چشمگیر گردشگران از اقصی نقاط کشور در استان همراه بود. بر اساس آمارهای اعلام شده توسط نهادهای رسمی 50 درصد مسافران و گردشگران وارد شده به استان در گرگان اقامت داشته اند و اکثر گردشگران نوروزی استان، حداقل ساعاتی را در گرگان به سر برده و از برخی جاذبه ها دیدن نموده اند. هر چند که در کنار این حضور پرتعداد، برخی رسانه های خبری نسبت به مرکز استان اندکی کم لطفی نموده و به هنگام انعکاس اخبار مربوطه بدون ارائه ی تحلیل صحیح و منطقی، عمداً یا سهواً بعضی شهرهای شرق استان را رکورد دار جذب گردشگر در استان در ایام نوروز معرفی نمودند.

حضور اکثریت مسافران نوروزی در گرگان و اقامت نیمی از آنان در مرکز استان اتفاق خوشایندی است اما مشروط بر ایجاد و توسعه ی زیرساختهای مورد نیاز. با نگاهی گذرا به راحتی می توان دریافت که ضمن ناکافی بودن امکانات کنونی، بخش عمده ای از این امکانات نیز توسط بخش خصوصی و به خصوص در تفرجگاههایی چون پارک جنگلی ناهارخوران توسط شهرداری گرگان فراهم آمده است. به طور حتم شایسته است شهرستانی که بخش قابل توجهی از گردشگران درون استانی و برون استانی را در طول سال به خود جلب و جذب می نماید از جانب نهادهای مسئول مورد توجه خاص و ویژه قرار گیرد و این وظیفه حساس تنها به بخش خصوصی و نهادهایی نظیر شهرداری که از منابع درآمدی وابسته به شهروندان استفاده می نمایند محول نگردد.

/ 1 نظر / 19 بازدید
گرگان ما

احسان جان ، جانا سخن از زبان ما میگویی اگر آمارهای رسمی درست باشد و البته برنامه ریزی مناسبی برای گردشگر وجود داشت ورود این مسافران به گرگان باید سبب جهشی اقتصادی در شهرستان میشد لیکن به جهت عدم توجه نهادهای ذیربط به گرگان و عدم استقرار مراکز تفریحی و ایجاد امکانات گردشگری مناسب و ... ، مسافران تنها چند ساعتی در این دیار یا لااقل یک شبانه روز اقامت کرده و در واقع کمکی به اقتصاد منطقه نمی نمایند و در نهایت حاصل حضورشان با عرض معذرت میشود صفهای طویل سرویس های بهداشتی ، لگدمال شدن فضای سبز شهر ، و ...