روز گرگان و خاطره ای شیرین برای گرگان و گرگانیان

عصر جمعه بیستم شهریور ماه، جمع کثیری از گرگانیها و علاقه مندان به دیار کهن گرگان در مدرسه تاریخی عمادیه گردهم آمدند تا یاد و نام گرگان تاریخی را با شکوهی هرچه تمام تر پاس بدارند. این مراسم با حضور تنی چند از اعضای شورای شهر، شهردار، فرماندار و ریاست اداره کل فرهنگ و ارشاد استان، همراه بود و البته این محفل صمیمانه غایبانی نیز داشت که مهندس نصیبی پدر وبلاگ نویسان گرگانی از جمله ی آنان بود.

این آئین، شامل بخشهای متنوعی بود که قرائت اشعاری توسط سید مهدی شریف موسوی با گویش شیرین استرآبادی و همچنین توضیحات دکتر اسداله معطوفی مورخ پرتلاش و فرهیخته گرگانی راجع به فرهنگ و تاریخ غروانگیز گرگان و دلایل انتخاب 20 شهریور به عنوان روز گرگان از جذاب ترین بخشهای این برنامه بود. همچنین حضور محمد ابراهیم برادران فعال فرهنگی و روزنامه نگار 105 ساله ی گرگانی که همگان او را تاریخ زنده ی گرگان می نامند با وجود کهولت سنی اما عشق فراوان به گرگان برای حضار بسیار جالب توجه بود.

با وجود آنکه به دلیل وجود برخی موانع و مشکلات در روزهای منتهی به روز گرگان، این مراسم کمی شتاب زده برگزار گردید اما خاطره ای شیرین از این روز برای حضار و گرگانیان حاضر در این جمع رقم خورد. یقیناً باید از هم اینک با برنامه ریزی دقیق و هماهنگی هرچه بیشتر نهادهای متولی امر در اندیشه ی برگزاری مراسمی گسترده تر در سالهای آینده بود به نحوی که امکان انعکاس و بازتاب آن در سطح ملی وجود داشته باشد.

بی شک تعیین روز گرگان در تقویم ملی کشورمان و برگزاری این مراسمات فرصتی است برای شناساندن هرچه بیشتر گرگان به ایرانیان و حتی جهانیان و از همه مهمتر بیان کاستی ها و بایدها و نبایدهای رشد و توسعه ی گرگان . . .

/ 12 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گنجی

سلام فرصت خوبي بود كه توانايي ها سنجيده شود. گرگان كجاست؟ جمعيت آن چند نفره؟ حياط مدرسه عماديه را در غروب بيستم قشنگ نگاه كنيد، آيا واقعا شان گرگان همين است؟از افراد سياسي كه بگذزيد تعداد علاقه مندان را چطور ارزيابي خواهيم كرد؟ نشد ... ليوان قسمت پر نداشت.قضاوت را وعده سال ديگر ندهيد. عقب ماندگي گرگان سياست بازي و شعارهاي دهان پركن(پز دادن) آن است تا آن حل نشود كل استان عقب خواهد ماند. خود دانيد و...

گرگان ما

سلام . احسان جان امیدوارم این حس گرگاندوستی شما ، حاضران در عمادیه و دوستان فضای مجازی به همه جامعه تسری یافته و توسعه گرگان و بازیابی حقوق از دست رفته خواستی همگانی شود.

---------

[گل][گل][گل]

گنجی

سلام آقاي ارشاد دوست عزيز بيش از اندازه به نوشتار بنده حساس شديد و برداشت مناسبي از بيان مطالب نداشتيد يا حداقل از واقعيت ها بعناويني ميخواهيد فاصله بگيريد، در هر صورت از روي علاقه موضوع را پيگيري ميكردم و ميخواستم افكار جوانان استانم را بدانم كه بعضا بسيار پاسخ مناسب دادند همچون شما و تعداي هم برداشت چندان مناسبي نداشتند و يكسويه قضاوت كردندو باز هم تكرار ميكنم شما جوانيد و فزصت براي سازندگي داريد تامل و تفكر فرماييد از اعلام نظرتان سپاسگزارم. انتظار دارم مطالب به اگاهي دوستان گرگاني شما رسانيده شود تا دلخوري پيش نيايد. به اميد گرگاني بهتر ، گلستاني پر گل ، و ايراني آباد [گل][خداحافظ] چه بخواهيد و جه نخواهيد ايران آتي از آن شماست وما هم تمام گرگاني ها ي علاقه مند را لينك هر روزه داريم.

اعظم مامان سپهر

كاستيهاي زيادي داشت اما براي اولين تجربه خوب بود. به اميد روزهاي گرگان بهتر در سالهاي آينده[لبخند]