گرگان امروز

به نام خداوند لوح و قلم / حقیقت نگار وجود و عدم

برون سپاری؛ راهی برای کاهش تصدی گری و ارتقای بهره وری

 

مدیریت شهری کارآمد با برون سپاری خدمات*

 

برون­ سپاری خدمات شهرداری، یک روش و ابزار اجرایی و یک راهبرد مهم در مدیریت شهری دانش ­محور به حساب می­ آید؛ با توجه به توسعه تشکیلات اداری شهرداری­ها و رشد شتابان شهرها و افزایش تقاضا برای دریافت خدمات در بخش­های مختلفی چون شهرسازی، عمران و خدمات شهری، به کارگیری راهبرد برون ­سپاری خدمات و خصوصی­ سازی بخشی از فعالیت­های شهرداری­ها، اجتناب­ناپذیر است. لازمه دسترسی به افق های مورد نظر در برنامه­های درازمدت توجه ویژه به موضوع برون ­سپاری است.

برون ­سپاری در شهرداری­های کلانشهرها، مراکز استان­ها و شهرهای متوسط و میانی اهمیت ویژهای دارد و به همین دلیل باید برنامه ­ریزی و انجام اقدامات عملی برای واگذاری خدمات شهرداری­ها در شهرهای بزرگ و متوسط در اولویت قرار گیرد. این موضوع یکی از دغدغه­ های مهم شهرداری و مجموعه مدیریت شهری در شهر گرگان است. برون­ سپاری خدمات شهرداری در سند چشم انداز شهر گرگان نیز مورد توجه قرار گرفته است. در برنامه 15 ساله چشم انداز شهر گرگان که «گرگان 1404» نامیده شده است و در قالب سه برنامه متوالی 5 ساله اجرا می­شود یکی از اهداف و ارکان اصلی، موضوع برون سپاری خدمات شهرداری است؛ اولین همایش ملی برون­سپاری نیز با حضور مدیران ارشد شهرداری­های کشور و با هدف آغاز یک فعالیت علمی برای مستندسازی و تدوین یک الگوی مناسب علمی، تجربی و کاربردی در گرگان برگزار می­شود که بهره­ گیری از تجربیات سایر شهرداری­ها با هدف انجام یک حرکت علمی و منسجم برای خصوصی سازی، می­تواند نقطه آغازی برای به کارگیری راهبرد برون ­سپاری باشد.

صرفه ­جویی و کاهش هزینه ­ها، افزایش اثربخشی فعالیت­ها، استفاده از نیروهای متخصص برون سازمانی، ارتقای کیفیت ارائه خدمات، افزایش رضایت مراجعان و شهروندان، بهبود عملکرد، افزایش گستره دسترسی به توانمندی­های نیروی انسانی خبره و متخصص و استفاده از مهارت­ها و فناوری­های موجود در خارج از شهرداری و انعطاف­پذیری بیشتر در برخورد با مشکلات و نیازهای مختلف، از نتایج و مزایای استفاده از راهبرد برون ­سپاری در مدیریت شهری است که با واگذاری برخی فعالیت­های متناوب و تکراری داخلی به پیمانکاران بخش خصوصی، محقق می ­شود.

برون ­سپاری علاوه بر آزادسازی منابع برای تمرکز بر قابلیت­ها و وظایف اصلی شهرداری و تمرکز بیشتر حوزه­ های ستادی بر سیاستگزاری و برنامه ­ریزی های کلان و آینده­ نگر و کمک به کوچک ­سازی ساختار اداری، تحقق برخی اهداف مربوط به تحول اداری را تسهیل می ­کند؛ ایجاد یک ساختار نوین سازمانی و اداری چابک (و یا همان چابک سازی اداری) از دیگر مزایای برون­ سپاری است. فراهم کردن ابزارهای ارتباطی مناسب، نیروی متخصص به تعداد کافی، ایجاد امنیت برای سرمایه ­گذاری و تدوین و تصویب ضوابط قانونی مناسب از پیش ­شرط­ های مهم برون سپاری است. در این میان یکی از مهم ترین موضوعات درباره واگذاری فعالیت­ ها از سوی شهرداری­ها به بخش خصوصی، تعریف یک ساز و کار نظارتی به همراه پشتوانه محکم قانونی برای دستیابی به اهداف برون سپاری است؛ بی شک بدون تعریف و ایجاد یک فرآیند نظارتی کامل، ارتقای بهره­ وری، بهبود کیفیت و ارائه بهینه خدمات امکان ­پذیر نیست.

 

* این یادداشت در ویژه نامه همایش ملی برون سپاری در شهرداریها به چاپ رسید. 

نویسنده : احسان ارشاد : ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم