گرگان امروز

به نام خداوند لوح و قلم / حقیقت نگار وجود و عدم

جشنواره وبلاگ نویسی گرگان؛ گامی موفق و تجربه ای ماندگار

نخستین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان سرانجام عصر روز دوشنبه با برگزاری آئین اختتامیه و در میان حضور انبوه وبلاگ نویسان و فعالان عرصه ی رسانه، مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر به پایان رسید و 23 وبلاگ نویس برتر به عنوان برگزیدگان نهایی جشنواره از سوی هیئت داوران و تعدادی از فعالان فضای مجازی نیز از سوی دبیرخانه جشنواره مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

نخستین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان در حالی خاتمه یافت که به اعتقاد مجریان و برگزارکنندگان از آنجا که این جشنواره اولین تجربه ی خود را پشت سر می گذارد قطعاً خالی از نقاط ضعف نبوده اما این رویداد بزرگ در فضای مجازی گرگان سرآغاز حرکتی مؤثر برای بهره گیری بیش از پیش از فضای سایبر در راستای توسعه و اعتلای گرگان تاریخی خواهد بود. جشنواره ای که بدون وجود الگویی مشابه در گرگان، توسط سازمان فرهنگی شهرداری و با کمک دیگر حامیان برگزار شد و به لطف باریتعالی توانست رضایت اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان را نیز جلب نماید. حرکت در مسیر ترویج فرهنگ گرگاندوستی، ارزشمندترین ره آورد این جشنواره بود.

از آنجا که نگارنده خود نیز در امر داوری آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره مشارکت داشته است و دقیقاً از کم و کیف و چگونگی فرآیند ارزیابی آثار مطلع می باشد توضیحات ذیل جهت تنویر اذهان ارائه می گردد.

هیئت داوران از آغاز پروسه داوری آثار ارسال شده با ظرافت و دقت فراوان و استقلال نظر کامل، یکایک نوشته ها را مورد بررسی قرار داد و برخی از آثار نیز چندین بار مورد مطالعه و بررسی موشکافانه و ضابطه مند قرار گرفتند و نتایج نهایی نیز حاصل ساعتها بررسی و ارزیابی بی طرفانه و مستقل هیئت داوران می باشد. استقلال رأی داوران از ویژگی های بارز در مجموعه ارزیابی های انجام شده بود آنچنان که جلسات هیئت داوران جهت جمع بندی نهایی و رده بندی شرکت کنندگان با توجه به امتیازات کسب شده ی آنان، بدون حضور هیچ فرد حقیقی یا حقوقی و همچنین بدون اعمال نظر فرد یا افراد مشخص به انجام رسید و حتی جلسات داوری با پیشنهاد دبیر جشنواره و موافقت هیئت داوران و با هدف پیشگیری از ایجاد برخی شائبه ها و حفظ استقلال داوران در غیاب دبیر محترم جشنواره برگزار گردید.

صاحب این قلم و تمامی عوامل و مجریان برگزاری جشنواره، بدون اغراق در طی این مدت زحمات مستمر، بی دریغ و خالصانه ی دبیر محترم جشنواره را شاهد بودند که امیدواریم این تلاش ارزشمند آنگونه که شایسته است ارج نهاده شود.

اکنون مسروریم که نخستین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان با ضریب بالای موفقیت و کسب تجربیاتی ارزشمند توأم با جلب رضایت نسبی وبلاگ نویسان خاتمه یافت و امید داریم که در سالهای آتی، برپایی همایش ها و جشنواره هایی با شکوه تر نیز با حمایت سازمانهای متولی قویاً مطمح نظر باشد. به امید آنکه مجموعه این فعالیتها به توسعه ی همه جانبه گرگان زیبا و تاریخی منتج شود.

نویسنده : احسان ارشاد : ۱:٠۸ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٩ تیر ۱۳٩٠
Comments نظرات () لینک دائم